Astar Boya Çeşitleri Nelerdir?

Astar Boya Kaç Çeşittir?

Astar boyalar farklı yüzeylere göre farklı özelliklerde üretilmekteler. İç ve dış cepheler için özellikle farklı astar boya çeşitleri bulunmaktadır. Bağlayıcı bir katman görevi görmekte olan astar boyanın çok daha iyi tutunmasını sağlar. Sağladığı avantajlar sebebi ile iç ve dış cephelerde kullanılması önerilmektedir. Beton astarı, geçiş astarı, iç dış dolgulu astar, silikonlu dış cephe astarı, şeffaf izole astar gibi çeşitler bulunmaktadır. İhtiyaca göre farklı ağırlıklarda bulunmakta olan bu ürünler boyama öncesi veya son kat boyamadan önce kullanarak maksimum performans elde edilmesini sağlamaktadırlar.

Astar Boya Nasıl Yapılır?

Astar kullanımı gittikçe yaygınlaşmakta ve hemen her profesyonel boya ustası tarafından tercih edilmektedir. Kullanıldığı yüzeyi daha pürüzsüz yapma olan astarların farkı hemen belli olmaktadır. Pürüz olmadan parlak ve temiz bir yüzey sunmaktadır. Bunun yanında kullanılan boyanın ömrünü artırmaktadır. Bu sebeple kişiler evlerini boyamak istediği astarın nasıl uygulanacağını merak etmektedirler. Öncelikle ihtiyaç duyulan miktarda astar boya tablasına koyulur. Arından fırçaya iyice yedirilir ve yeterli miktarda astar ilgili yüzeye uygulanır. Yüzeyin kenarlarından başlanarak uygulanmaktadır. Katlarca uygulanmamasına dikkat edilir. Yüzeyin her tarafında eşit miktarda uygulanmaya çalışılır. Köşeler bittikten sonra rulo fırça yardımı ile duvara kolayca uygulanmaktadır. Fakat öncesinde uygulanacak yüzeyin kuru olması gerekmektedir. Boya uygulamalarında önce olduğu gibi yüzey yeterli miktarda temizlenmelidir.

Astar Boya Ne Kadar?

Boya zahmetli bir iş olması sebebi ile oldukça dikkatli bir şekilde yapılmayı gerektirir. Aksi halde kıza bir zaman sonra yine bir boya işlemine ihtiyaç duyulabilir. Zamandan ve paradan tasarruf etmek için astar boyalar tavsiye edilmektedir. Bu sayede duvarlar en kaliteli şekilde boyanabilmektedir. Boyanın duvarı daha iyi bir şekilde kapatması ve tutunmasını sağlamaktadır. Yani boyanın ömrünü uzatır ve ihtiyacı olan bakımı sağlamaktadır. Zıt, çok parlak ya da renkli boyaların başarıyla kapatılmasını sağlar. Tüm bunların yanında yıpranmış yüzeylerdeki kusurların giderilmesinde bir numaralı yardımcıdır. Bu sebepten astar boya çeşitleri ve fiyatları merak edilmektedir. Siz de astar ürünlerimize göz atarak ve bizlere ulaşarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.