Astar Boya Tavana Sürülür Mü?

Astar Boya Tavana Sürülür Mü? İşte Detaylar

Astar kullanıldığı yüzeyleri daha pürüzsüz hale getirmesi sebebi ile çok tercih edilmektedir. Hemen her duvarda uygulanabilir bir kullanıma sahiptir. Bu durum odanın tavanını boyamak isteyenleri düşündürmektedir. Astar boya tavana sürülür mü çok merak edilmektedir. Sürülebilmekle birlikte bilinmesinde fayda vardır ki tavan boyaları genelde plastik türü boyalardan yapılmaktadır. Plastik boyalar genellikle astara pek ihtiyaç duymazlar. Tavan boyası yapısı itibari ile ince bir boyadır. Tavanda kabarıklık ve çatlak durumlarda onarılarak astar yapılabilir. Astar bu yüzeylerdeki pürüzleri ortadan kaldırarak hoş bir görünüm verecektir. Uygulandığı takdirde boyayı daha dayanıklı bir hale getirmektedir. Çünkü boya astar aracılığı ile yüzeyi daha iyi sarmaktadır.

Astar Boya Şart Mı?

Boya uygulaması zahmetli ve vakit alan bir iştir. Kolayca boyama yapmak için bazı ekipmanlar ve ürünler kullanılmaktadır. Boyama sonrası uzun bir süre tekrar bu iş ile uğraşmamak için boyanın kaliteli bir şekilde yapılması tercih edilmelidir. Bunun içinse astar uygulamak kolay ve pratik bir yöntem olacaktır. Astar boya bazı durumlar için şart olmayıp avantajları bilindiği takdir hemen herkes tarafından kullanılmak istenen bir üründür. Çünkü boyayı daha uzun ömürlü yaptığı bilinmektedir. Ayrıca zıt renklerde kapatma işlemleri yapılırken astar kullanılması performansı artırmaktadır. Katlarca boya atılma ihtiyacını gidererek tasarruf sağlamaktadır. Özellikle farklı tipte boyaların kullanılacağı işlemlerde kullanılması gereklidir. Yağlı boya ardından su bazlı bir boyaya geçmek istenmesi kullanılmasının şart olduğu durumlara örnektir.

Astar Boya Ne Kadar Sürede Kurur?

Boyadan önce astar yapmak kimilerine göre ekstra bir iş ve masraf demektir. Fakat tam tersine astar kolayca uygulanmaktadır ve hesaplı bir seçenektir. Öncelikle astar uygulandığı takdirde boya kullanımını önemli ölçüde azaltmaktadır. Katlarca boyanması gereken bir yüzeyi kolayca kapatmaya yardımcı olarak tasarruf sağlar. Bununla birlikte astar boya hasarlı yüzeyleri kolayca kapatır ve dengesizlikleri de görünmez hale getirir. Uzun süre kullanım sebebiyle yıpranmış binalarda revizyon yapılırken astar vazgeçilmez ürünlerdendir. Yalnızca uygulama sırasında bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan en temel ve gerekli olanı kuruma süresine dikkat etmektir. Türüne göre 5 veya 24 saat olarak kuruma süresinde değişiklik olabilmektedir.