Beton Boyası

Beton boyası beton üzerine uygulanan bir boya çeşididir. Beton boyası almadan önce iyi bir beton boyasının özelliklerini bilmeniz son derece önemlidir. İyi bir beton boyaların temel nitelikleri aşağıdadır. Mevcut malzeme yüzeyini düzgün ve tamamen kaplayabilmelidir. Boyalar dış yüzeylerde kullanıldıktan sonra atmosfere maruz kalırlar. Atmosfere maruz kalması nedeniyle, yağmurdan veya güneş ışığından gelen çeşitli radyasyonlardan etkilenebilir ve bu da 'Rengi' üzerinde kötü etkilere neden olur. İyi boyalar, tüm bu koşullar altında veya başka herhangi bir durumda rengini korumalıdır. Boyalar atmosfere kimyasal olarak inert olmalıdır. Bir metalin altta yatan yüzeyini koruması gerekiyorsa bu çok önemlidir. Geniş yüzey alanlarında kullanılması gerekebilir. Bu nedenle, kolayca, sorunsuz ve tekdüze bir şekilde yayılabilecek türden bir doğaya sahip olması gereklidir.

Beton Boyası Modelleri

Farklı beton boyası modelleriyle betonu başarılı bir şekilde boyamak için, boyama işleminden sonra iyi görünmesi ve uzun süre dayanması için uygun hazırlık çok önemlidir. Aşağıdaki adımları izlerseniz, hangi betonu boyamayı seçerseniz seçin ister garaj zemini ister bodrum katı veya duvar ister dış avlu veya mülkünüzün herhangi bir bölümü olsun, tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Beton yüzeydeki delikleri, çizikleri veya oyukları doldurun. Betonu ılık suyla ve gerekli malzemelerle iyice temizleyin, ardından kurumasını bekleyin. Önce çevreye ve sonra ortaya kaldırım boyası veya sundurma ve zemin emayesi uygulayın. Kurumasını bekleyin. Tüm topakları veya tümsekleri kazıyın ve boyanın yapışamadığı alanları zımparalayın. İkinci ve son kat boyayı uygulayın, ardından kurumasını bekleyin.

Beton Boya Renkleri

İstediğiniz beton yüzey için kullanılan beton boya renklerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Beton boya renkleri tamamen sizin göz zevkinize göre şekillenecektir. Ev ya da mülk sahipleri bazı durumlarda ise beton olmayan yüzeylerin beton yüzeyler gibi görünmesi için ise beton renginde görünen beton boyası adı verdiğimiz boyayı alırlar. Her koşulda verilen şartları yerine getirdiğinizde seçtiğiniz ve uyguladığınız beton boyanızdan memnun kalırsınız. Beton boya renkleri 2020 yılında seçmek yeni çıkan teknolojiyle çok daha kolay olmuştur.