Beton Boyası Nasıl Yapılır? 

Beton Boyası Nasıl Yapılır? 

Mat gri bir beton yüzeyi parlak bir boya tabakası ile aydınlatabilirsiniz. Tek gereken zaman ve çok dikkatli bir hazırlık.Betonu başarılı bir şekilde boyamak içiniyi görünmesi ve uzun süre dayanması için uygun hazırlık çok önemlidir. Aşağıdaki adımları izlerseniz, garaj zemini, bodrum katı veya duvar, dış avlu veya mülkünüzün herhangi bir parçası olsun, hangi betonu boyamayı seçerseniz seçin tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz

Beton Zemin Boyası Nedir?

Beton zemin boyası, beton zeminin boyanması için özel olarak üretilmiş bir boya çeşididir. Beton zemin boyasıyla beton zemini şu şekilde boyanır. Öncelikle başlamadan önce beton zemin tamamen kuru olmalıdır. Zemininizde herhangi bir su sızıntısı belirtisi varsa, başlamadan önce su kaynağı ortadan kaldırılmalıdır. Bu proje için kullanılan bazı malzemeler, dumanlar nedeniyle özel maskeler ve diğer ekipmanlar gerektirir. Lütfen tüm ürün etiketlerini dikkatlice okuyunuz. Kaplama uygulamasından sonra mutlaka zeminin iyice kurumasını bekleyin. Zemini bir yağ giderme solüsyonuyla iyice yıkayın. Paspas temizlenene kadar birkaç kez durulayın. Birkaç gün kurumaya bırakın. Eski boyaları veya diğer düz olmayan alanları zımparalayın. Tüm zemini süpürün, ardından kalıntıları gidermek için yapışkan bezle silin. Zemininizin yüzeyi çatlak veya pürüzlüyse, ambalaj talimatlarını izleyerek beton yama bileşiğini karıştırın. Beton zemindeki çatlak veya delikleri, mala kullanarak herhangi bir çöküntüye itmek için bileşik ile doldurun. İyice kurumasını bekleyin. Zemin yüzeyiniz pürüzsüzse bir sonraki adıma geçin. Boya rulosu kullanarak, iki kat astar uygulayın ve katlar arasında zeminin tamamen kurumasını sağlayın. Temiz boya rulosu veya boya kompresörü kullanarak en az iki kat boya uygulayarak zeminin katlar arasında tamamen kurumasını sağlayın.

 

Beton Boyası Satan Mağazalar Ankara

Beton boyasının ne olduğunu ve beton boyasının nasıl uygulandığını öğrendiğimize göre bundan sonra en iyi kalitede beton boyası arayışına çıkabilir, evinizde ya da işyerinizde boyamak istediğiniz beton zeminleri ya da beton zeminini boyayabilirsiniz. Beton boyası satan mağazalar Ankara için daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.