Endüstriyel Astar

 

Endüstriyel astar ve türevleri genel olarak her türlü demir çelik yüzeylerde hava kurumalı son kat boyalardan önce kullanılabilir. Tarım aletleri, çelik eşya ve el aletleri, otomotiv yan sanayi metal aksamları ve ağır iş makinelerinin boyanmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kir, toz, pas ve yağsız vb. Kuru metal yüzeylere uygulanmalıdır. Eski boyalı yüzeylerde kabarmış, gevşemiş boyalar kazınarak tüm yüzey zımparalanmalı ve temizlenmelidir. Endüstriyel astar, Endüstriyel Tiner ile seyreltilerek püskürtülerek uygulanır. Daha sonrasında endüstriyel zımparalı veya zımparasız olarak uygulanır. Çoğu endüstriyel astarda uçucu ve yanıcı solvent bulunmasından dolayı atölyelerde yeterli havalandırma, açık alev ve yüksek sıcaklıktan kaçınmak gerekir. Kullanmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Uygulama ve kürlenme sırasında sıcaklık 10 °C-35 ° C aralığında olmalı ve bağıl nem %70'in üzerinde olmamalıdır. Uygun uygulama koşulları için boya sıcaklığı 12 ° C'nin altına düşmemelidir. Boyada yoğuşma gözlemlenmemesi için malzeme yüzey sıcaklığı çiğ noktasının en az 3ºC üzerinde olmalıdır.

Endüstriyel Astar Nasıl Kullanılır?

Duvarlar ve tavanların, bazı tesislerdeki günlük yıpranma, solmaya ve benzersiz koşullara dayanması için boya ve astar gerekir. Doğru boyayı seçmek, sürekli temizlik ve zahmet gerekli olsa bile dayanıklı, çekici bir alan yaratabilir. Duvarlar ve Tavanlar: Tesisler genellikle alçıpan, çelik ve tuğla dahil olmak üzere iç duvar ve tavan malzemelerinin bir karışımına sahiptir. Her malzeme, doğru görünüm, uzun ömür ve dayanıklılık karışımını sunarken, yüzeyi yeterli şekilde mühürlemek ve hazırlamak için benzersiz bir boyama yaklaşımı gerektirir. Tesisiniz için en iyi malzemeyi ve parlaklığı seçmek genellikle bütçe ve bakıma bağlıdır. Yüzeyler önce astarlanmalıdır, bu sadece boyanın yapışması için bir malzeme sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bakteri oluşturabilecek veya görünümü etkileyebilecek delikleri ve kusurları da doldurur. Tuğla yüzeyleri hazırlarken, duvarlarda bakteri üreme riskini azaltmak için astarlar tuğla yüzeylerdeki küçük delikleri tamamen doldurabilmelidir. Bu yüzden kaliteli bir endüstriyel astar ve boya seçilmelidir

Endüstriyel Astar Modelleri Nelerdir?

Dış yüzeyler neme, güneş ışığına ve küflenmeye karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış özel boyaya ihtiyaç duyar. İster ahşap, tuğla, çelik veya vinil olsun, dış yüzeyler sürekli olarak kötü şartlara maruz kalır, çürümeye neden olur ve ciddi bir endişe yaratır. Doğru boyaları ve astarları uygulamak ve sık sık talaş ve pas olup olmadığını kontrol etmek, maliyetli onarımların önlenmesine yardımcı olabilir.