Geçiş Astarı Dönüşüm Astarı

Geçiş Astarı Dönüşüm Astarı

Geçiş astarı dönüşüm astarı boya yapılacak alanlar da önceden uygulanan boyaya göre daha uygun fiyatlarda satılan akrilik emülsiyon esaslı boya malzemeleri dir. Aslında bakıldığında teknik olarak boya gibi olsa da özellik itibariyle sağlamlık güçlü bir yapıştırma ve yüzeyi kapatma özelliklerine sahiptir. Bu özellikleriyle boyadan önce zeminin boyaya hazırlanmasını ve boyanın da kaliteli uygulanmasını sağlamaktadır.

Geçiş Astarı Nerelerde Kullanılır

Geçiş astarı dönüşüm astarı ile farklı bir astar çeşidi gibi görünse de aslında dönüşüm astarı geçiş astarının farklı bir ismidir. Sağlamış olduğu faydalar dolayısıyla farklı alanlarda kullanım sağlamaktadır.

  • Geçiş ve dönüşüm astarı parlak kaygan ve boyanın uygulanması konusunda sıkıntı yaşanacak yüzeylerde boyadan önce boyanın daha iyi yapışması ve sağlam da yüzeydeki alabilmesini sağlamak amacıyla bu alanlarda kullanılmaktadır.
  • Duvar kağıdı duvar posterleri veya yapışkan duvar uygulamalarının yapılacağı yüzeylere uygulanacak olan yapıştırmanın daha sağlam olması için duvar kağıdı ve benzeri uygulamalardan önce geçiş astarı uygulaması yapılmaktadır.
  • Önceden solvent bazlı boyalar ile boyanmış bir duvarı sonrasında su bazlı boya ile boyanabilmesi için geçiş astarı kullanılarak solvent bazlı boyanın üzerinde yapışkan bir zemin oluşturulur.
  • Yine genellikle iç mekanlarda zeminin renginin değiştirilmek istendiği durumlarda geçiş astarı kullanılarak eski boya renginin kapatılması ve yeni boya için yapışkan ve sağlam bir zeminin oluşturulması geçiş astarı ile sağlanır.
  • Yine iç veya dış mekanlarda plastik boyadan su bazlı boya geçebilmek için plastik boyanın üzerine geçiş astarı kullanılarak yüzeyinin kapatılması ve yeni uygulama içine daha uygun bir boya zeminin oluşturulması sağlanır.

Genel itibariyle kullanıldığı alanlar bu şekilde sıralanabilir.

Dönüşüm Astarı Nerelerde Kullanılır?

Geçiş astarı dönüşüm astarı ile aynı malzemedir. Diğer bir değişle dönüşüm astarının ikinci adı geçiş astarı Iğdır. Dönüşüm astarı genel itibariyle yağlı boya veya farklı bir boya ile boyanmış yüzeyin üzerine o boyadan farklı özellikteki bir boyanın uygulanabilmesi için zeminin uygun hale getirilmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ana mantık olarak zemindeki boya rengini kapatılması yeni uygulanacak boya için zeminde herhangi bir ton değişikliğine neden olmayacak ve boyanın tutması için daha yapışkan bir zeminin oluşturulmasını sağlayacak uygulamadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı geçiş ve dönüş astarları için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.