Kapı Boyası

 

Evinizin neredeyse her santimi, ön kapınız da dahil olmak üzere bir miktar bakım gerektirir. Boyanmış kapılar zamanla ufalanmaya meyillidir ve rötuş gerektirebilir; ancak bazen tamamen yeni bir görünüme de önayak olabilir. Her iki durumda da bir renk seçmek, boya malzemeleri satın almak ve görevi tamamlamak için zaman ayırmak çok önemlidir. Ayrıca, yılın zamanını ve hava tahminini not edin. Boyanın kurumasına olanak tanıyan makul sıcaklıklara sahip berrak, güneşli günler ideal seçimdir.

Kapı Boyası Renkleri

Kapı boyası renkleri dilediğiniz renklerde olabilir. Bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var yalnızca. Işık parlaklaşıp kararırken rengin nasıl değiştiğini görmek için günün farklı saatlerinde renk örneklerine baktığınızdan emin olun. Boyama işlemine astarı uygulayarak başlayın. Kapıyı tamamen örtün. Bu uygulama için bir rulo kullanabilirsiniz. Astar kuruduğunda, kapıdaki herhangi bir ince işi veya detayları gözden geçirmek için bir boya fırçası kullanın. Sonra, nihayet boyama zamanı gelir. Bunun için kısa tüylü rulo veya köpük rulo veya fırça kullanabilirsiniz. Bir boya fırçası size güzel bir "elle boyanmış" görünüm verecektir. Rulo kullansanız bile, bu görünümü elde etmek için son kat için fırça kullanabilirsiniz. Boyamak için çıkardıysanız, donanımı yeniden takmadan ve kapıyı yeniden açmadan önce kapının tamamen kurumasını bekleyin.

Kapı Boyası Modelleri

Astarlanmış tek bir dış kapı için yaklaşık bir litre boyaya ihtiyacınız olacak. Kapınız ile elemanlar arasında duran bir cam veya fırtına kapınız yoksa, dış cephe boyası kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Herhangi bir cilayı seçebilseniz de bu mimari özellikleri öne çıkardıkları ve vurguladıkları için genellikle kapılar ve kaplamalar için parlak boyalar tercih edilir. Ayrıca çentiklere ve sıyrıklara düz veya yumurta kabuğu boyadan daha iyi dayanma eğilimindedirler, yani daha uzun süre dayanabilirler. Unutulmaması gereken en önemli şey, lateks veya yağ bazlı boyanız olup olmadığıdır. Bu, özellikle rötuşlar için önemlidir, çünkü asla lateks boya üzerine yağ boyamak istemezsiniz veya bunun tersi de geçerlidir. Kullandığınız astar türünün de kullandığınız boya türüne (lateks veya yağ bazlı) uyması gerekir.