Kapı Boyası Su Bazlı

Kapı Boyası 

Günümüzde iç mekânlarda kapılar tıpkı mobilyalar kadar önemlidir. Bu sebepten seçiminin büyük bir dikkatle yapılması gerekmektedir. Kapılar kullanıma bağlı olarak yıpranabilmektedir. Evin olumsuz koşullar ile en sık karşılaşan yapı malzemelerinden birisidir ve pahalılardır. Bu sebepten kapıların boyanması değiştirilmesine tercih edilebilmektedir. Bazen kişiler farklı bir eve taşındıklarında kapıların renginin eşyalarına ve duvarlara uymayacağını fark etmektedirler. İşte bu sırada kapı boyası devreye girerek ihtiyaçları başarıyla karşılamaktadır. Kapı boyası su bazlı seçeneği ile son yıllarda çok tercih edilmektedir. Dayanıklılığı ile öne çıkan bu çeşit olumsuz koşullara karşı direnç göstermektedir. Ayrıca renk seçenekleri ile dekorasyonda beklentileri karşılamaktadır.

Kapı Boyası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kapılar evin en sık kullanılan yapılarından olup belirli aralıklarla bakım yapmak gereklidir. Aksi halde mimari açıdan hoş olmayan bir görünüme sebep olabilmektelerdir. Bu sebeple kapı boyası seçilirken oldukça titiz davranılması gerekmektedir. Kapı boyası su bazlı olanlardan tercih edildiğinde daha kolay uygulanabilir olduğu görülmektedir. En doğru şekilde seçmek için kapının modeline dikkat etmek gereklidir. Amerikan panel kapılar farklı çeşitte boyalara gereksinim duymaktadır. Yine ahşap kapılar için uygun olan boyalar satın almaya özen gösterilmelidir. Özellikle ahşap olan kapılarda koyu tonlar kullanılmaktadır ve ahşaba uygun bir boya alınmadığında bu koyu renk kapatılamayabilir. Aksi halde boya akabilir, fırça izleri belli olabilir ve daha önceki rengi görülebilir. Bunlara ek yanlış seçim yapıldığı takdirde kat kat boya uygulamak gerekebilir. Bu da zaman ve para kaybına sebep olmaktadır.

Kapı Boyası Renkleri ve Fiyatları Nelerdir?

Şık bir mimarinin parçası olan kapılar, tasarımları ve renkleri itibariyle mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Bunun için kapı boyası su bazlı ya da yağlı boya olsa da fark etmeksizin çeşitli renklerde üretilmektedir. Hemen her renk ile karşılaşmak mümkündür. Dekorasyon stiline uyum sağlayan farklı tarzda kapı modelleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan ahşap kapılar için genelde ceviz rengi tercih edilmektedir. Fakat ahşap olduğu takdirde özellikle mobilyalarla aynı renk olması aranmaktadır. Meşe, bambu, fındık gibi doğal renklerin yanı sıra canlı ve açık renklerden yana da tercihte bulunulabilir. Fiyatlar ise marka ve boya miktarına göre değişiklik göstermektedir.