Mat- Mat Boya

Mat- Mat Boya

Sezonun en trend boyaları arasında mat- mat boya geliyor. Evin modern ve şık görünümüne değer katan bu boyalar doğru bir uygulama yapıldığında mükemmel bir görünüm almak için idealdir. Işığı yansıtma özelliği olmayan bu boyalar aynı zamanda zeminde var olan kusurların kamufle edilmesine de yardımcı olmaktadır. Parlak olan boyalarda zemindeki kusurlar net bir şekilde göze çarparken mat boyalar kusursuz bir görünüm sağlarlar. Şayet duvarlarınız pürüzlü ise bu durumda mat boya tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Güneş ışığı almayan ve oldukça dar mekanlarda tercih edebileceğiniz bu boyalar ortamın daha aydınlık görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda mekanı daha geniş ve ferah gösterecektir. Pigment açısından değerlendirecek olursak zengin bir içeriğe sahip olan bu boya çeşidi başarılı ve modern bir görünüm yakalamanıza yardımcı olmaktadır.

Mat Duvar Boyası

Su bazlı olan boyalar mat boya olarak ifade edilmektedir. Plastik boya olarak da bilinen bu boyaların kaygan bir yapısı yoktur. Ev dekorasyonunda karşımıza çıkan bu boyalar geniş bir renk skalasına da sahiptir. Boyalardan estetik ve kusursuz bir görünüm almak için doğru fırça kullanılmalıdır ve uygulama doğru bir şekilde yapılmalıdır. Bununla birlikte bu tür boyalar son derece dayanıklıdır. İç cephe kullanımına da son derece uygun olan bu boyalar çocuk odası gibi odalarda çok fazla kullanılmaktadır. Duvar kağıdı çıkarıldıktan sonra ya da pürüzlü zeminlere uygulanacağı zaman mükemmel sonuçlar vermektedir. Tarihi olan binalarda karşımıza çıkan bu boyalar son yıllarda trend olmuştur.

Mat Boya Renkleri

Mat boya renkleri oldukça geniş alternatiflerden oluşmaktadır. Düşük parlaklığa sahip olan bu boyaların kusurları örtmedeki rolü tartışılmaz. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu boyalar tavalarda da tercih edilebilir. Ortamın daha geniş görünmesini istiyorsanız açık bir renk tercih etmelisiniz. Boyada var olan hataların görünme oranı da mat boya çeşitlerinde daha az olmaktadır. Kusurları örtmeye yarayan bu boya son yıllarda trend hale gelmiştir ve çok fazla tercih edilmektedir. Küçük olan oturma odalarında, yemek odalarında ve yatak odalarında da kullanıldığı görülmektedir. Sizler de sitemiz üzerinde yer alan renkleri inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.