Parlak Vernik

 

Parlak vernik yüksek parlaklık katar, korur ve kir tutmaya karşı dirençlidir Esnek, yapışkan olmayan, sert bir yüzeye net kurur. Parlaklığı ve renk doygunluğunu artırır. Yüzey parlaklığını ayarlar ve birleştirir. Yüzey dayanıklılığını artırır. Renkleri UV ışığı hasarından korur Nem, ısı ve UV' nin neden olduğu renk bozulmasına, sararma ve buğulanmaya karşı dirençlidir. Yüzeye bağlı olarak, yüzey neminin geçmesine ve nefes almasına izin verir. Akrilik boya filmine zarar verme korkusu olmadan kolay temizlik sağlar. Mükemmel tesviye özelliklerine sahiptir. Fırça izlerini tutmaz.  Islandığında yarı opak, kuruduğunda şeffaf esnek veya sert desteklerle kullanılır. İç ve dış kullanım için tasarlanmıştır. Sallamayın veya şiddetli bir şekilde fırçalamayın çünkü bu yüzey kabarcıklarına ve kuruduğunda sisli, puslu bir görünüme neden olabilir. Rulo veya sünger fırça ile uygulamayın Su ile inceltmeyin. Fırça izlerini, damlamaları ve bulanıklığı önlemek için tek bir kalın kat değil, birkaç ince kat uygulayın. Bulanıklaşmaya neden olabileceğinden, daha önce yaptığınız bölgelere geri dönmeyin. Uygulandıktan sonra kaldırmaya çalışmayın

 

Parlak Vernik Modelleri

Doğru vernik modelini doğru şekilde eklemek, bitmiş yağlı veya akrilik boyanızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için çok iyi bir yatırımdır. Vernik, boyayı kir ve tozdan korur ve boyanın son görünümünü eşitleyerek hepsini eşit derecede parlak veya mat hale getirir. Yıllar geçtikçe, kir ve toz boyadan çok verniğe yapışacaktır. Doğru zaman geldiğinde, verniğin kendisi kaldırılabilir ve yeni gibi görünmesi için boya yeniden cilalanabilir.

 

Parlak Vernik Ne İşe Yarar

Vernik parlak, saten veya mat olarak sunulur. Genelde parlak vernik tercih edilir çünkü parlak bir yüzey görünümünü daha çok tercih edilir, ancak bu kendi tercihiniz de olabilir elbette. Tam olarak aradığınız bitişi elde etmek için bu tip verniklerden herhangi birini karıştırabilirsiniz, ancak biraz deney yapmanız gerekecektir! Bir akrilik boyayı nasıl cilalayacağınızı öğrenmek, bu tür deneyleri içerir, böylece onu doğru bir şekilde elde edebilirsiniz. Vernik, boyayı tozdan, UV ışınlarından ve kirden çok iyi bir şekilde  koruyacaktır.