Şeffaf Astar Boyası   

Astar beyaz, gri veya şeffaf olarak üç seçenekten gelir. Peki hangisini seçmelisiniz? Farklı renkler, farklı durumlarda farklı faydalar sağlayacaktır. Öyleyse gelin birlikte inceleyelim. Yeni yüzeylere şeffaf astar uygulamak, orijinal malzemeyi kapatır, böylece boyanın içine girmesini engeller ve ekstra katlar gerektirir. Astr ayrıca yeni alçıpanda derzleri veya dikişleri gizlemeye yardımcı olur ve budaklardan ve diğer doğal lekelerden sızmayı ve çıplak ahşaptaki ve duvarlardaki renklenmeyi önler. Leke önleyici özelliklere sahip astar, boyanın son katlarında görünmelerini önlemek için küf lekelerini ve diğer renk değişimlerini kapatır. Duvar, metal ve birçok ahşap yüzeye uygulanan şeffaf astar, boya işinin düzgün bir şekilde uygulanması için gereklidir.

Şeffaf Astar Boyası Nerelerde Kullanılır?

Yeni alçıpan, eski ahşap, çıplak metal, önceden boyanmış tuğla veya başka herhangi bir yüzey olsun, neredeyse tüm boyama projeleri için bir kat astar kullanılması önerilir. Astar, esasen yapışkan, düz bir boyadır ve iyi yapışacak ve boyanın son katları için tutarlı bir temel oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Bir yüzeyi astarlamadan boyarsanız, yeterli kaplama için muhtemelen daha fazla kata ihtiyacınız olacaktır ve boya, astar gibi orijinal yüzeye yapışmayabilir. Farklı yüzeyler için tasarlanmış farklı astar formülasyonları vardır. Bunlardan biri de şeffaf astar boyasıdır. Şeffaf astar dış yüzeylere uygulandığı gibi iç yüzeylere de rahatlıkla uygulanabilir.

 

Şeffaf Astar Boyası Teknik Özellikleri

Şeffaf astar kullanılmadan iyice karıştırılmalı veya gerekirse çalkalanmalıdır. Şeffaf astar kullanıma hazır olduğunda iki veya üç ince kat halinde uygulanmalıdır. (Bir sonraki kat uygulanmadan önce bir önceki kat tamamen kurumuş olmalıdır!) Ürüne gerekli olduğu halde en fazla %10 su ilavesi yapılabilir. Suda çözülmeden kurur. Astarın farklı bir renk tonunda kullanılması gerekiyorsa, ürün ayrı ayrı (şeffaf)akrilik renkleri ile renklendirilebilir. Yüzey doğal kanvas gibi son derece emiciyse ön astar ile ön işlemden geçirilmelidir. Fırça gibi astarlama ve boyama aletlerini en kısa sürede su veya su ve sabunla temizleyin. Şeffaf astar boyası genel olarak 10 ° C'nin oda sıcaklıklarının altındaki sıcaklıklarda kullanmayın. Kullanımdan hemen sonra kapatın. Soğuk ve kuru ortamda saklayınız. Dondan koruyun. Bireysel ön testler gereklidir.