Şeffaf Astar Nerelerde Kullanılır?

Şeffaf Astar Nerelerde Kullanılır?

Şeffaf Astar nerelerde kullanılır sorusu bu işlere gönül vermiş insanlar tarafından sıkça sorulmaktadır. Yapacağınız işlemin sorunsuz olabilmesi için öncelikle neler yapılması gerekir alt yapının hangi malzemeler ile oluşturulması gerekli olduğu bilinmesi gerekmektedir. Şeffaf astar direk alçı üzerine boya uygulamasının yapılmadan boya ile alçının arasında katman oluşturmayı amaçlayan bir uygulama malzemesidir. Esas üretim amacı alçı üzerine boya gibi uygulanarak gözeneklerin kapanmasına boya uygulaması için yapışkan bir yüzey oluşturulmasına dolayısıyla boyanın kuvvetli bir biçimde yapışarak uzun ömürlü olmasıdır.

Şeffaf Astar Nedir?

Astar belirli yerlerde boya ya da uygulama öncesinde kullanılarak asıl uygulamanın altyapısını oluşturmayı amaçlayan bir sıvı malzemedir. Birçok çeşidi bulunmaktadır. Özellikle alçı ve benzeri yerlere uygulanarak daha kaliteli ve daha uygun fiyatlara boya yapmaya yarayan astar şeffaf astardır. Boya uygulamalarından önce tıpkı boya gibi rulo ya da fırça ile zemine sürülen şeffaf astar boyanın duvarda kalıcılığını kalitesini ve estetik görünümünü artı yönde etkileyen bir malzemedir. Astarın kullanılmaması durumunda boyanın kalıcılığının çok uzun olmamasının yanında istenilen renge tek seferde ulaşılamayabilir. Bu nedenle 2-3 hatta 4 kat üst üste boya yapmak gerekebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için en pratik ve masrafsız yöntem şeffaf astar kullanmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak şeffaf astar nerelerde kullanılır bilmek amacına uygun sonuçlar alabilmek için gereklidir.

Şeffaf Astar Nasıl Uygulanır?

Direk alçı üzerine belli oranlarda inceltilmiş olan şeffaf astar fırça ya da rulo ile uygulanabilir. Yalnızca alçı yüzeyleri değil kireçli yüzeylere kolay tozlanan alanlara ya da titizlik ve boyanmamış pürüzlü yüzeylere şeffaf astar uygulanabilir. Diğer aslanların aksine şeffaf astar nerelerde kullanılır ve hangi yöntemler ile uygulanır öğrenmek çok daha kolaydır. Astar yapılacak zemine uygulanması esnasında duvarın temiz kuru olmasına özen gösterilmelidir. 5 dereceden daha yüksek sıcaklıklarda astar işlemi yapılarak en az 6 saat astarı kuruması beklenmelidir. Astar kuruduktan sonra yapışkanlığının da arttığı göz önünde bulundurularak çok fazla arayı açmadan boya işlemine geçmek gerekmektedir. Şeffaf astarı tıpkı boya yapar gibi tüm yüzeye uygulamanız gerekmektedir. En uygun fiyatlı şeffaf astarlara firmamız üzerinden ulaşabileceğiniz gibi sertifikalı usta desteğine de yine firmamız üzerinden ulaşabilirsiniz.