Şeffaf Plastik Astar Satın Al

Şeffaf Plastik Astar

Evlerimizde ve diğer yüzeylerde uyguladığımız boyaların yüzeylerde daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için şeffaf plastik astar kullanılır. Bunun en büyük sebebi astarın alçılı yüzeylerde emiciliği azaltmasından dolayı boyanın daha kullanışlı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Boya uygulaması öncesinde yüzeylere plastik astar uygulandığında boya yüzeye daha iyi tutunmakta ve çatlama veya dökülmelere karşı korunaklı hale gelmektedir. Sade boya kullanıldığında karşılaşılan pürüzler plastik astar kullanıldığında ortaya çıkmamaktadır. Ayrıca plastik astar kullanıldığında boyama için kullanılacak olan boya miktarı azalmaktadır.  

Şeffaf Astar Boyası Satışı

Şeffaf plastik astar hayatımıza girdiği günden beri pek çok alanda kullanılmaktadır. Sağladığı faydalardan dolayı yeni nesil olarak karşımıza çıkan pek çok yapının boyanmasından önce plastik astarlama işlemi yapılmaktadır. Hem iç hem de dış cephe boyama işlemlerinde kullanılabilmesi ile özellikle dış cephe boyalarında meydana gelen dezenformasyonları önlemektedir. Özelikle boya yapılması uygun olmayan kolay tozlanan veya kötü boyalı yüzeylere ilk olarak plastik astar uygulanarak bu alanların boyama işlemine uygun hale gelmesi sağlanmaktadır. Boyanın yüzeylere daha iyi tutunmasını sağlayarak zamanla boyalı alanlarda meydana gelen çatlama veya dökülme gibi olayların olmasını engellemektedir. Özellikle dış cephe boyalarının mevsimsel etkiler sonucunda zayıflayarak çatlama veya dökülmelerinin bu şekilde önüne geçilmektedir.

Şeffaf Plastik Astar Satış Noktaları

Çeşitli avantajları ile şeffaf plastik astar kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bu avantajlardan birisi neredeyse tüm yüzeylere rahatlıkla uygulanmasıdır. Ayrıca boya ömrünü uzatmasının yanı sıra evlerin yalıtımına da destek olmaktadır. Oldukça kolay şekilde uygulanan plastik astar ilk olarak uygulanacağı yüzeyin özelliklerine göre inceltilmelidir. Gereken seviyede inceltilme işlemi yapıldıktan sonra boya rulo fırçaları gibi ürünler ile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Uygulanacak bölgenin uygulama öncesinde temiz ve tozdan arındırılmış olması önem taşımaktadır. Son olarak şeffaf astar uygulaması sırasında en önemli olan konulardan biri yüzeyin uygun bir sıcaklığa sahip olmasıdır. Yüzey gereğinden fazla ve az sıcaklığa sahip olduğunda astarın yüzey tarafından tutulumu konusunda bazı sorunlar yaşanmaktadır. Sizde eviniz için boyama işlemi yapmadan önce şeffaf astar uygulaması yapmayı ihmal etmeyin.