Silikonlu Boya Avantajları Nelerdir? 

Silikonlu Boya Avantajları Nelerdir? 

 

Silikonlu boya avantajları nelerdir sorusu en çok sorulan sorulardan biri. Bu yazımızda silikonlu boyanın neden kullanıldığını irdeleyeceğiz. Birçok cephe kaplaması için ortak bir sorun, su buharı geçirgenliğinin olmamasıdır. Su, kaplama ve alt tabaka kaplama arasındaki ara yüze girdiğinde, kabarma, çatlama ve soyulma şeklinde arızalar meydana gelir. Suyun bu kaplamalardan kaçmasına izin verilerek arızalar önlenir. İyi korunmuş bir cephede, emilen nemin atmosfere kaçmasına izin verilmeli ve kaplamanın kendisi mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmalıdır. Yeni inşa edilen konut veya ticari binalar veya mevcut binaların onarımı ve korunması için, silikon boyaları hem mineral hem de organik benzeri özelliklere sahip iki avantaj sunar: olağanüstü su buharı geçirgenliği ve düşük su emilimi, çekici ve dayanıklılık sağlar. Silikon boya bu faydaları nasıl sağlar? Birincisi, doğası gereği silikonlar hem inorganik hem de organiktir. Bu nedenle, yaygın olarak inorganik ve organik malzemeler arasında yapışma arttırıcılar ve birleştirme maddeleri olarak kullanılırlar. Boya sistemlerinde silikonlar, boyadaki organik reçineler ile inorganik dolgular arasında ve ayrıca mineral substratlar ile silikon içeren kaplama sistemi arasında mükemmel bir bağ sağlar. Bu yüzden cepheler için olmazsa olmaz bir hale gelir.

Silikonlu Astar Boya fiyatları

 

Silikonlu astar boya fiyatları birkaç parametreye göre değişiklik gösterebilir. Fiyatlar öncelikle silikonlu astar boyanın alınmak istediği markaya bağlıdır. Bu yüzden bu konuyu iyi araştırmak gerekir. Silikonlu astar boya fiyatları aynı zamanda almak istediğiniz boya miktarlarına göre de değişiklik gösterir. Bu yüzden ihtiyacınız kadar almanız önemlidir zira fazla almanız durumunda bir işinize yaramayacaktır. Silikonlu astar boya fiyatları ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Silikonlu Astar Boya Satın Al

 

Silikonlu astar boya satın almaya hazırsanız satın alma işleminden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç konu vardır. Öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi tam olarak ihtiyacınız kadar boya satın almalısınız. Fazlasını almanız durumunda elinizde kalabilir. İhtiyacınız olan miktarı ve rengi de seçtikten sonra artık silikonlu astar boya satın alabilirsiniz demektir.