Silikonlu Boya Renkleri

Silikonlu Boya Renkleri

Silikonlu boya renkleri diğer boya türlerinde olduğu gibi çok fazla seçeneğe sahiptir. İstenilen ortama uygulandıktan sonra silinebilme ve pürüzsüz olma gibi özellikleriyle her ev sahibi için en uygun boya türlerinden biri olur. Silikonlu boya renkleri Mavi, yeşil, turuncu, sarı, kırmızı gibi renkler olabilir. Bunun yanında bu renklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Silikonlu boya diğer boya türlerinde göre çok daha kapsamlı özelliklere sahiptir. Boya uygulandıktan sonra uygun bir malzemeyle kolayca silinebilir ayrıca seçeceğiniz boya türüne göre birçok seçenek olduğundan istediğiniz tonları yakalayabilir evinize işyerinize istediğiniz havayı kolayca aktarabilirsiniz.

Silikonlu Boya Nedir?

Silikonlu boya nedir sorusu, son zamanlarda silikonlu boyanın çok tercih edilmesinden dolayı çok sık sorulmaya başladı. Silikonlu boya sahip olduğu bağlayıcı yapısıyla her yüzeye yapışma özelliğini arttırır. Kabarma, çatlama gibi olası tehlikelere karşı yüzeyi korur. Yüksek kapatıcı özelliğe sahip olup aynı zamanda boyanın esnek ve silinebilir olmasını sağlar.

Endüstriyel ve özel işlemede silikon esaslı boyalar birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin lastik üreticileri, kalıplama işleminde güvenilir ayırma performansı yoluyla kaliteyi sağlamak için silikon bazlı boyalar kullanır. Denizcilik endüstrisi için, silikonlu boyalar, gemilerin verimliliğini arttırır (daha hızlı ve daha az yakıt tüketimi sağlar) ve toksik malzemeler kullanan geleneksel zehirli boyaların kullanımından kaçınır. Endüstriyel boya üreticileri, yapışmayı, su geçirmezliği ve aşırı koşullara karşı direnci iyileştirmek için silikon kullanır.

Boyalardaki Silikonlar, renkleri geliştirmek için pigmentleri dağıtır, akıcılığı ve düzleştirici ajanlar kaplama ve mükemmel bitiş sağlarken, köpük gidericiler kabarcıkların neden olduğu yüzey kusurlarını ortadan kaldırır. Özel boya ve kaplamalar için silikon reçineler yüksek sıcaklıklara karşı direnci artırır ve su girişine karşı korur.

Silikonlu Boya Renkleri

Silikonlu boya renkleri nelerdir sorusuna şöyle bir cevap verebiliriz. Silikonlu boya renkleri; Mavi, kırmızı, sarı, yeşil, turuncu, mavi ve tonları olarak özet geçilebilir. Silikonlu boya renkleri kataloğu gün geçtikçe yeni ve iç açıcı renklerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Silikonlu boya, renkleri ve çok daha fazlası için iletişime geçebilirsiniz.