Silikonlu Boya Nasıl Yapılır?

Silikonlu Boya 

Boya yapmak evi baştan aşağı değiştirmekte olan işlemlerden birisidir. Ayrıca düzenli aralıklarla yapıldığı takdirde eve bakım yapmaktadır ve temizlemektedir. Fakat boya yapmak zahmetli bir iştir ve dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Silikonlu boya satın alınmadan önce boyanın özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Alınacak boyanın kullanılacağı duvar için uygun olması gereklidir. Nemin yoğun olduğu mekânlarda boya seçimi neme dayanıklı olanlar arasından yapılmalıdır. Bununla birlikte zeminin üzerinde yapılmış olan boyanın özelliği büyük önem taşımaktadır. Bu adımlara dikkat edildikten sonra zemin ve eşyalar korunarak kapatılır. Ardından kabarmış ya da çatlak duvarların onarımına geçilir. Zımparalama işlemi yapıldıktan sonra astar uygulanması tavsiye edilmektedir. Sıra boyayı uygulamaya geldiğinde ise boya doğru oranda su ile iyice karıştırılarak hazırlanır. Ardından kenarlar öncelikli olmak üzere başlanarak boyanır. Tek yönde boyanması iz kalmaması adına büyük önem taşır.

Rulo ile Boya Nasıl Yapılır?

Boya yaparken fırça seçimi büyük önem taşımaktadır. Rulo fırçalar sağladığı kolaylık ile en çok kullanılan çeşittir. Fakat bazı kişiler boyayı uygularken iz bırakmaktadırlar. Rulo ile silikonlu boya uygulaması oldukça incelik isteyen bir iştir. Öncelikle hazırlanan boya karışımının doğru oranda su kullanılarak hazırlanması gerekir. Bununla birlikte karışım homojen bir şekilde olmalıdır. Aksi halde farklı yoğunlukta boyalar uygulandığında iz bırakabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu rulonun eş yönde sürülerek boyanın uygulanması gerektiğidir. Büyük ve küçük çeşitli boylarda üretilen rulo fırçalar her boyutta yüzeyi boyamada rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Silikonlu Boya Satın Al

Boya sektörü son yıllarda oldukça gelişmiş olup farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitler üretilmiştir. Kolay temizlenme ihtiyacı duvarlar için geçmiş yıllardan beri duyulmaktadır. Geniş yüzeyleri zor temizlenmektedir ve özellikle işlek yerlerde bulunan evlerde sıkça kir tutabilmektedir. Bu sebeple silikonlu boya oldukça avantajlı bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. Kolayca temizlenebilen yapısı sayesinde ev sahiplerinin içi rahat etmektedir. Nefes alma özelliği oldukça fazladır ve duvarın daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Silikonlu boyalar da diğer boyalar gibi geniş bir renk kartelasına sahiptir. Siz de silikonlu boyalar başta olmak üzere hemen her çeşit boyaya ulaşmak için ürünlerimizi gözden geçirerek kolayca sipariş verebilirsiniz.