Su Bazlı Boya

Su Bazlı Boya

Suda çözünme özelliği gösteren bu boyaların su ve nem gibi durumlara dayanıklı hale gelmesi için tam olarak kurumasına ihtiyaç vardır. Ayrıca bu tür boyalarda bağlayıcı madde olarak aldik, akrilik ve vinil gibi malzemeler kullanılmaktadır. Yanıcı olmayan bu boyalar marka ve türlerine göre toksik madde içerebilirler. Peki bir boyanın su bazlı olduğu nasıl anlaşılır? Dokunulduğunda pürüzsüz olan, çözücü ile temas ettiğinde hiçbir şekilde boya ve yağ bulaşma riski olmayan boyalar su bazlıdır.

Su Bazlı Boya Fiyatları

Su bazlı boya fiyatları markalara ve boyanın kilogramına göre farklılık göstermektedir. Firmamız uygun fiyatlar ile son derece kaliteli boyalara erişmeniz için sizlere yardımcı olmakta ve ekonomik fiyatlar sunmaktadır. Yağlı boyalardan daha kolay bir şekilde çıkan bu boyalar aynı zamanda temizleme yöntemleri ile kolay bir şekilde de temizlenebilmektedir. Su bazlı boya içerisinde en çok lateks boyalar kullanılmaktadır. Bu tür boyalar da zehirleme yapmak ve geniş bir renk skalası bulunmaktadır.

Su Bazlı Boyalar ve Çeşitleri Nelerdir?

Akrilik boya olarak da bilinen su bazlı boya diğer boyalar ile kıyaslandığında çok daha kolay kuruma özelliğine sahiptir. Mat, yarı parlak ve parlak olacak şekilde farklı türleri de bulunmaktadır. Kolay uygulanabilen bu boyalar son derece dekoratiftir. Son kat iç ve dış cephe boyası olarak kullanılan bu boyalar akrilik emülsiyon esaslıdır. Sentetik olan boyalarda da parlak bir görünüm olsa da su bazlı boya zamanla kullanıma bağlı olarak dayanıklılığını ve parlaklığını hiçbir şekilde kaybetmez. Kabarma ve çatlama yapmadığı gibi aynı zamanda kötü hava koşullarından da etkilenmez. Renklerinin solmaması da en büyük avantajlarından bir tanesidir. Soğuk ve sıcak havalarda herhangi bir değişime uğramayan bu boyalar farklı yüzeylere de uygulanabilmektedir. Silinebilir özelliğinin yanı sıra ağır bir kokusu olmadığından ve su ile seyreltildiğinden dolayı çevre ve insan sağlığını da tehlikeye atmıyor. Farklı renk alternatiflerini inceleyerek sizler de kullanımı son derece pratik ve uzun ömürlü olan bu boyaları hemen sipariş verebilirsiniz.