Su Bazlı Boya Renkleri

Su Bazlı Boya Renkleri

Su bazlı boya geniş renk alternatiflerinden oluşmaktadır. Grinden maviye, kahve renginden pastel tonlara da kadar dilediğiniz tüm tonlara ulaşabilirsiniz. Bir mekanın nasıl görünmesini istediğinize karar verdikten sonra boya tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Örtücü yapısı ile su bazlı boya kusurları ortadan kaldırırken aynı zamanda açık renkli olarak tercih edildiğinde en küçük alanlar dahi daha ferah görünecektir. Ayrıca ışık kaynağının türü de boya seçiminde çok önemli bir faktördür. Odadaki eşyaları nasıl konumlandıracağınız, binanın güneş ışığı alma durumu, ışığı farklı noktalardan alma durumu gibi pek çok faktör etkili olmaktadır. İyi sonuçlar almak için ise ilk katın kuruması sonrasında ikinci katı uygulayabilirsiniz.

Su Bazlı Boya Nedir?

Bazı boyalar içeriğinde bulunan su buharlaşma ile birlikte kurur. Bu tür boyalara su bazlı boya adı verilmektedir. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmayan bu boyalar sentetik bazlı boyalardan bazı konularda daha üstündür. Sentetik esaslı olan boyaların kuruması esnasında içerisinde var olan kimyasal maddelerin açığa çıkması ile birlikte ortama ağır bir koku bırakırlar ve badana yapılan ortamların havalandırılması gerekir. Kapalı mekanlarda su bazlı boya tercih edildiğinde havalandırma yapmaya dahi gerek yoktur. Yağlı boyalara nazaran da parlaklıklarını kaybetme süreleri daha uzundur. Kapalı mekanlarda rahatlıkla tercih edilecek olan bu boyaların renk alternatifleri de çeşitlilik göstermektedir.

Su Bazlı Boya Fiyatları

Su bazlı boya fiyatları ürünlerin kalitesine, marka ve ağırlığına göre farklılık göstermektedir. Birden fazla kat halinde uygulanan boyaların mukavemeti daha fazla olmaktadır. 2 kat ve hatta boya var  ise 3 kat şeklinde de uygulama yapılabilmektedir. Firmamız uygun fiyatlı olarak dayanıklı ve kaliteli su bazlı boyalara ulaşmanız için fiyatları piyasanın altında tutmaktadır. Suyun buharlaşması ile birlikte kuruma özelliği gösteren bu boyalar kullanım ömürleri ile de dikkat çekmektedir. İnsan ve çevre sağlığına herhangi bir zararı olmayan, koku barındırmayan, kolayca kuruyan ve dökülme yapmayan bu boyaları sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Renk seçimi yaparak hemen siparişinizi verebilir ve bulunduğunuz ortamları daha yaşanılabilir hale getirebilirsiniz.