Su Bazlı Boya Silinir Mi?

Su Bazlı Boya Silinir Mi?

Su bazlı boyalar estetik görünümleri, uzun yıllar kullanımları ile boyalar arasında fark yaratmaktadır. Bu boyayı kullanan ya da kullanmak isteyenler tarafından bu bazlı boya silinir mi sorusunun cevabı ise merak edilmektedir. Duvarların temizlenmesi de her yıl yapılan temizlik işlerindendir. Özellikle boyaların silinebilir olması ev hanımlarına da kolaylık sağlamaktadır. Duvarlar kirlendiğinde gerekli olan malzemeler ile birlikte duvarlar kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Ancak su bazlı temizleme yöntemleri farklılık göstermektedir. Bu tür duvarlarda aşınma ve soyulma olmasa da aşındırma etkisi olan yöntemleri kullanmamanız gerekir. Sünger ve ıslak bir bez yardımı ile temizlik sağlayabilirsiniz.

Su Bazlı Boya Özellikleri

Su bazlı boya yaşamı kolaylaştırmak için üstün özellikler ile donatılmıştır.

  • Kısa süre içerisinde kokuları yok olurlar ve sentetik boyalar gibi ağır bir koku bırakmazlar.
  • Birden fazla kat halinde uygulandığında herhangi bir çatlama durumu meydana gelmez.
  • İnceltici olarak akrilik esaslı boyalardır.
  • Su bazlı boyalar kapatma özelliği yüksek boyalardır.
  • İnsan sağlığına ve çevreye herhangi bir zararları bulunmamaktadır.
  • İçeriklerinde su bulunduğundan dolayı kolay bir şekilde kuruma sağlarlar. Kururken fazla olan su kolayca buharlaşır ve tamamen kuruma sonrasında ikinci kat atılabilir.

Tüm bu özellikleri ile iç cephe ve dış cephe uygulamalarında kolayca su bazlı boya kullanabilirsiniz.

Su Bazlı Boya İç Cephe

Su bazlı boya silinir mi sorusunun cevabını verdikten sonra bu boyaların iç cephedeki kullanımından söz edelim. Kolay kuruma özelliği ve kokusuz yapısı ile özellikle iç cephe için mükemmel boya çeşitleridir. Estetik ve pürüzsüz görünümlerinin yanı sıra nefes alabilen özelliği olan bu boyalar farklı piksellerden meydana gelmektedir. Yani su bazlı boya seçmek için pek çok sebebiniz vardır. Uygulaması da oldukça kolay olan bu boyalar birden fazla yüzey üzerinde de tercih edilebilir. Kalıcı bir şıklık ve estetik sağlayan boyalar dekorasyonun tamamlanması sonrasında kolayca temizlenmektedir. Ayrıca boya ekipmanlarını da tiner ile yıkamanıza gerek kalmaz. Su tuttuğunuzda pratik bir şekilde temizlenecektir. Beyaz renklerde sararma meyana gelmediği gibi koyu renklerde de temizlik sonrasında solma meydana gelmez.